Макдейвид печели във второто продължение, след като Ойлърс преодолява капитанската дузпа и победи Старс с 3-2
AP News | 2024-05-24 | 06:40:49

ДАЛАС (AP) — Конър Макдейвид вкара 32 секунди във второто продължение и Едмънтън Ойлърс преодолява двойното малко наказание на своя капитан в първия допълнителен период и победи Далас Старс с 3-2 в мач 1 от финала на Западната конференция в четвъртък вечер.

Звездите бяха 0 за 3 при силови игри в редовното време, след което не можаха да се възползват от четирите минути с предимство след дузпа с висока пръчка срещу МакДейвид в началните секунди на първото продължение, което не беше t се обади до повторен преглед на следващото спиране на играта,

Леон Драйзайтл удължи поредицата си от начални точки в плейофите до 13 мача с гол, а Зак Хайман отбеляза гол и асистенция за Ойлърс. Стюарт Скинър спря 31 изстрела, три нощи след като Ойлърс завършиха серията си от втория кръг с победа в мач 7 при гостуването на Едмънтън.

Тайлър Сегуин отбеляза и двата гола за звездите, които загубиха мач 1 в последните си седем плейофни серии от 2022 г. насам.

Мач 2 е събота вечер.

Макдейвид и Мат Дюшен се пързаляха един срещу друг от централния кръг, след като капитанът на Ойлърс спечели двубоя между двамата, за да отвори първия продължен период. Първоначално нямаше свирка, когато Дюшен докосна пръчка до лицето.

Когато вратарят на Старс Джейк Йотингер осигури шайбата при удар на Еван Бушар, за да спре часовника 17 секунди след продълженията, и с кръв по долната устна на Дюшен, официалните лица направиха повторен преглед и наложиха двойна малка дузпа.

Далас извика таймаут след три изстрела през първите три минути на тази дузпа, но получи само още един изстрел в мрежата след това, преди МакДейвид да излезе от наказателното поле.

Макдейвид имаше шанс да завърши мача при около 5:20 преди края на първото продължение, но ударът му беше блокиран, като Йотингер и защитникът Крис Танев оставиха стиковете си, за да не допуснат шайбата от мрежата .